איך בוחרים נכון מערכת השקייה לגינה

מערכת השקייה

כולנו יודעים כי חלק בלתי נפרד של כל גינה היא מערכת ההשקייה. לא משנה אם זו גינה פרטית או גינה ציבורית.
מצוקת המים בארץ גרמה לכך כי כיום כולם יודעים שיש להשקיע מחשבה לצורך ייעול הטיפול בגינה תוך חיסכון במים ובאנרגיה. כאן עולה בדרך כלל הדילמה, באיזו מערכת השקייה לבחור, עד כמה להשקיע במערכת ההשקייה כמו כן, האם לבצע את ההתקנה של מערכת ההשקייה באופן עצמאי או שמא לפנות אל איש מקצוע מתחום הגננות.
אנחנו כאן על מנת לנסות ולענות לכם על כל השאלות הללו.

מערכת ההשקייה הבסיסית

על פי רוב, תהיה מערכת ההשקייה הבסיסית מורכבת מצינור אחד ראשי אשר ממנו מסתעפים צינורות קטנים יותר אשר אלו מגיעים אל כל הצמחים בגינה. כיום אפשר לשלוט על זמני ההשקייה באמצעות מערכת חכמה הנשלטת על ידי המחשב האישי. כך למעשה ניתן לשלוט על החיסכון מהבחינה הכספית כאשר ההשקייה נשלטת מרחוק ואין צורך להיכנס בכל פעם אל הגינה על מנת לפתוח ולסגור את מערכת ההשקייה. כך גם המערכת פועלת בצורה הרבה יותר איכותית ומדויקת אשר זו תורמת לגינה.

כמה אתם צריכים להשקיע במערכת ההשקיה?

כאן אנחנו נוגעים בשאלה שאין עליה תשובה חד משמעית. לכל גינה ישנם הצרכים שלה וכל אחד מעוניין במערכת השקייה המתאימה לו ולהתנהלות שלו. מערכת ההשקייה יכולה להיות בסיסית בלבד כאשר היא תעניק לגינה את ההשקייה בזמנים הקצובים באופן ידני או בעזרת שעון שיותקן והיא גם יכולה להיות מערכת מורכבת אשר נשלטת על ידי המחשב ואינה דורשת כמעט כל מעורבות ידנית. כך למעשה אפשר גם לשלוט על זמני ההשקייה של כל צמח בפני עצמו. מובן שיש להתחשב הן ביכולת והרצון להשקיע, הן בשטח הגינה הנתון ומספר הצמחים שלה כמו גם ברצון ליהנות מגינה מושלמת ללא הרבה טרחה. בעזרת תכנון נכון של הגינה תוכלו ללא הרבה מאמץ והשקעה כספית ליהנות מגינה מטופחת ויפה.

בכל מקרה, ההמלצה היא כאשר רוצים להתקין מערכת השקייה לגינה, לפנות ולהיעזר באיש מקצוע אשר מציע את השירות של גינון מקצועי. גנן שהוא בעל ניסיון בתחום, יוכל לבצע באופן מקצועי את התקנת המערכת זאת מתוך הבטחה כי היא תהיה עמידה לאורך זמן. הוא גם יוכל להבטיח שליטה מלאה בהשקייה תוך שמירה על התדירות הרצויה ועל כמות המים הנדרשת. גנן מקצועי מכיר יותר מכל אדם אחר את עולם הצומח. הוא יודע מה דרוש לכל צמח וכמה מים הוא צריך על מנת לצמוח בצורה המיטבית. ניתן לומר כי הסיוע של הגנן המקצוע בתכנון מערכת ההשקייה תוכיח את עצמה לאורך זמן ואף תחסוך בסופו של דבר בעלויות לטווח הארוך.

היתרונות של מערכת ההשקייה לגינה

על פי רוב מקימות חברות גינון את הגינות הציבוריות ובמקרים רבים גם את הגינות הפרטיות. הקמת גינה דורשת תכנון מדוקדק כמו גם בחירה נכונה של הצמחייה בהתאם לתנאים של הגינה, למיקום המתוכנן שלהם כאשר המטרה היא להעניק לגינה מראה פורח ומלבלב לאורך כל חודשי השנה. המטרה היא למנוע את החודשים אשר בהם הגינה תהיה ריקה מצמחייה. על כן, השתילה של צמחים עונתיים אמורה להיבחר בקפידה ולהישתל בפינות הנכונות על מנת לשמור על המראה היפה של הגינה לאורך כל השנה.
כל צמח דורש כמות אחרת של מים והשקייה בזמנים אחרים. מסיבה זו מומלץ מאוד להיעזר במערכות השקייה חכמות אשר אלה תהיינה מתוכננות היטב בהתאם לצרכים של כל צמח בפני עצמו. למעשה זוהי הדרך לשמור על הצמחים ולהעניק לגינה מראה ירוק ופורח, בהשקעה מינימלית.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן