שאלות ותשובות

כמה זמן לוקח להקים גינה בעיצוב מודרני?
גינה מודרנית מצריכה לא  מעט מחשבה מקדימה ותכנון על מנת שהתוצאה הסופית תהיה כמה שיותר נקייה ומדויקת. לרוב נהוג לעשות שימוש בריצוף באבן, אבני מדרך, גופי תאורה נחבאים, פסלים, מזרקות, בריכות וכדומה, ועל כן יש לחלק את הקמת הגינה לשלושה מקטעים עיקריים: תכנון, עבודת הכנה ותשתיות, שתילת הצמחים והתקנה סופית של המערכות. ככול שהגוף אליו פונים יותר מקצועי, כך העבודה תהיה יותר מאורגנת נכון וקצרה, משך העבודה תלוי במורכבות הפרויקט החל ב בשלושה או ארבעה ימי עבודה. כמובן כל עוד יש תיאום מושלם בין כלל אנשי המקצוע.
מהן היתרונות בגינות גג?
גינות גג מייצרות נוף מרשים ופינה אינטימית עבור בעליהן. גינות גג ומרפסת מעניקות איכות חיים של בית פרטי בטבע עם היתרונות של מגורים בעיר,  ולרוב מעל העיר.  גינות הגג אף מסייעות להילחם בזיהום האוויר, וזאת בזכות שלל הצמחים שהן מכילות. מדובר בגינות שלרוב צורכות פחות מים, ועל כן בין היתר הן גם יותר חסכוניות.
כמה זמן לוקח להקים גינה חדשה?
אין זה נכון לציין פרק זמן אחיד עבור הקמה כללית כל גינה, וזאת כי יש גינות שמצריכות עבודות פיתוח מורכבות, בניית קירות ואלמנטים, ריצוף באבן או משטחי דק ,הכנה של תשתיות מים חשמל וכו'.
 יש גינות שכוללות הקמה של בריכת נוי, בכל גינות צריך להתקין מערכת השקיה ממוחשבת היודעת לדשן את הגינה לפי הצרכים השונים של כל חלק בגינה. אי לכך כל גינה זקוקה לזמן שלה עבור הקמה, בהתחשב בעובדה שכל הקמת גינה מצריכה התייחסות לסובב, לכיווני האוויר, לחזון הלקוח, למצב התשתיות, לבחירת האלמנטים הרצויים, להתמקדות בסגנון הרצוי וכדומה.  הקמת גינה יכולה להימשך החל ממספר ימים בודדים ויותר בהתאם לתכנון הסופי ומורכבות העבודה.
מה המחירים של עיצוב תאורה לגינה?
גופי תאורה לגינה קיימים בשוק בטווח מחירים רחב מאד. ישנם גופי תאורה רבים שאמינותם הוכחה. בחירה מושכלת בגופי תארוה אשר יבצעו את תפקיד עיצוב התאורה היטב ויהיו אמינים ובעלי אחריות ממושכת – תעניק הנאה ושקט נפשי לבעל הגינה.   מומלץ לרכוש גופי תאורה מחברה ותיקה המספקת מערכת מושלמת עם אחריות לשלוש שנים לפחות.
איך בוחרים אדריכל נוף?
בעיקר לפי החיבור האישי וההתרשמות שלכם האם האדם יכול להוביל ליצרה שתגשים את חלומותיכם ?  וכמובן כמו כל בעל מקצוע אחר – לפי המלצות, ניסיון, ותיק עבודות.
איך עושים תחזוקת גינה בצורה נכונה?
יש להיצמד להוראות של בעלי המקצוע – הן מבחינת גיזום והשקיה והן מבחינת ניקוי שוטף ודילול. כמו כן תמיד יש להיות ערניים למצב הצמחייה, כאשר מחשב השקיה מהווה עזרה משמעותית.
האם עיצוב הגינה חייב להדמות לאווירה של השכונה?
כל היופי של גינה פרטית שהיא מאפשרת לכל אחד לעצב אותה לפי ראות עיניו וחזונו האישי. אך אם אפשרי ליצור תמונה הרמונית עם הסביבה לא פשרות גדולות מדי, הרי שהתועלת לבעלי הגינה עצמה תגדל.
מה חשוב לדעת בעיצוב גינות קטנות?
עיצוב של גינה קטנה צריך להיות מתוחכם ומוקפד ביותר, וזאת כי תרתי משמע אין מקום לטעויות. על הגינה להיות מזמינה ואף לספק תחושה של רווחה , למרות הנתונים הקיימים.
עיצוב גינה בשיטת עשה זאת בעצמך- אפשרי?
להקים גינה לבד ? כל עוד יש לכם ידיים ירוקות, רצון ללמוד, חוש טכני ויכולת לשאול שאלות או ללמוד בעצמכם, בהחלט שניתן ללהקים לבד גינה. אין ספק שעיצוב ע"י מקצוען אמיתי בעל חזון, יספק תוצאה העולה עשרות מונים על העיצוב הראשון של אדם , ואפילו בעל כישרון.  היכולת להבין באמת את משמעויות התפתחות הגינה בעתיד נדירה גם אצל מקצוענים.  ולכן מי שאינו מעוניין לשתול ולעקור במשך שנים, ולא להבין מדוע אינו מגיש נפלא עם גינתו, מומלץ לו שפנה למעצב או אדריכל מקצוען וידוע.
מהן היתרונות של עיצוב גינה בסגנון קלאסי?

עיצוב גינה קלאסי מבטיח הרבה ירוק בעיניים, סדר מוקפד, תחושה הרמונית,  זרימה טבעית ותחושה מחבקת ומזמינה.

דילוג לתוכן