אדריכל נוף – מה תפקידו?

אדריכל נוף – ראייה רחבה מקצה לקצה

גינה היא אחד החללים בבית שכל אחד מייחל לעצמו, בין אם מדובר בגינה בבית פרטי או בדירה עם גינת גן או גג, ובין אם מדובר במרפסת עם צמחייה ירוקה או סתם באזור או פינה כלשהי בבית מלאים בצמחייה שעושה לנו ירוק בעיניים.
אפשרויות עיצוב גינה הן בלתי מוגבלות. העיצוב אמור לשקף את הטעם האישי והסגנון של בני הבית ולהתאים לצרכים ולרצונות שלהם, והוא כמובן תלוי תקציב.
גינה מודרנית היא אחד מעיצובי הגינה הנפוצים כיום בארץ. מדובר בעיצוב המותאם מאוד לבנייה החדשה, שהקו המנחה שלו הוא נוחות וחיסכון. זהו סגנון עיצובי סולידי ונקי, משלב תאורה סמויה ואלמנטים בנויים כמו שבילי בטון ופרגולות,יש לו התייחסות מקסימלית לאיכות הסביבה והוא מספק פתרונות תחזוקה יעילים, כגון טפטפות וחיישני תאורה.
אדריכל נוף הוא אדריכל לכל דבר, המתמחה בעיצוב המרחב הפתוח הן בשטחים עירוניים או ציבוריים והן בשטחים פרטיים. כאשר אתם נכנסים לעיר או לישוב ונהנים מן הדרך בה אתם נוסעים או הולכים, מהכיכרות שאתם עוברים בדרך, מהצמחייה שאתם פוגשים בדרככם, ומאלמנטים שונים של עיצוב המפוזרים במרחב, אתם יכולים להיות בטוחים שיש פה מעורבות של אדריכל נוף.
על אף שעבור רובנו, המרחב החשוב ביותר הוא המרחב הפרטי, אנחנו בהחלט יכולים להודות שיש הרגשה טובה במגורים בישוב מטופח, שבו מוענקת תשומת לב לכל כיכר, שבו נשתלים פרחים צבעוניים לאורך כל הדרכים הראשיות, ושבו נטועים עצים יפים ועבותים בכל רחובות הישוב. כאשר אנחנו חווים את כל אלה, זה אומר שישנו אדריכל נוף שתכנן את כל זה.

אדריכל נוף לעיצוב גינה על פי תכנית המתאר של היישוב

אדריכל הנוף מתחיל את פעילותו בתכניות המתאר של הישוב. על האדריכל לדעת את המבנה המדויק של הישוב, היכן יש בו עליה והיכן ירידה, היכן יש בו צומת דרכים, והיכן יש מסלול הליכה. אדריכל הנוף צריך לדעת היכן יש שטחים פתוחים העומדים לרשות הציבור, והיכן ישנם שטחים בנויים למגורים. בהתאם לכל אלה, יכול האדריכל לתכנן מיקום של כיכרות, של פארקים, של מסלולי הליכה ואופניים, וכמובן עיצוב גינות ותכנון של כל הצמחייה ביישוב.

עיצוב על פי ערכי הליבה של היישוב

בנוסף, האדריכל צריך להכיר את הערכים שבהם דוגל היישוב, ושאותם חשוב ליישוב לשדר לתושביו ולאורחיו. כך למשל, ישנם ישובים הדוגלים בערכים של שלום, ובהתאם לכך יוכל אדריכל הנוף לתכנן כיכר מרכזית שבה תיבנה מזרקה ענקית בצורת יונת שלום. בישוב אחר, ייתכן שהערך המרכזי יהיה חקלאות וטבע, ואז ניתן לתכנן כיכרות ירוקות, פסלים סביבתיים של טרקטורים, חממות, חקלאי חרוץ וכדומה.
אדריכל נוף הוא הדמות שאחראית על כל העיצוב של המרחב הציבורי בכל ישוב. יחד עם זאת, אדריכלי נוף פועלים גם במרחבים פרטיים גדולים כמו חברות ומפעלי תעשייה, ובמרחבים ציבוריים כמו מרכזים ממשלתיים, מבני ציבור וכדומה. עיצוב גינות ועיצוב הסביבה הן הפעולות המרכזיות שמבצע אדריכל הנוף, וזאת על בסיס הידע שרכש, ועל בסיס היצירתיות האישית שלו.

אדריכל נוף

החלטתם להשקיע בעיצוב הגינה? אתם מחפשים את השינוי המשמעותי שהגינה שלכם כל כך זקוקה לו?

אדריכל נוף הוא איש המפתח בכל הקשור לעיצוב גינה, הוא בעצם הגורם המפריד בין גינה נחמדה לגינה מושלמת. עזרתו של אדריכל נוף נהפוך את הגינה למקום המפנק ביותר בבית. המקום בו נפתח את היום והמקום בו נסיים את היום.

תכנון עם ניסיון

להחליט מראש מהי מטרת הגינה שלכם בזמן שאתם יושבים עם אדריכל נוף, תיידעו אותו מהי מטרתכם בהקמת גינה ומה יהיה אופי הגינה. למשל, אם תרצו פינת מנגל או פינת רצפה מרוצפת או עם דשא סינטטי, בהתאם לשטח העומד לרשותכם. כל ההחלטות הללו צריכות להיעשות בייעוץ עם אדריכל נוף שיוכל עם ניסיונו להדריך אתכם בצורה הנכונה ביותר בהתאם לדרישות שלכם.

אדריכל נוף

תכנון עם חיסכון

אדריכל נוף – כדי לחסוך במים

אחד הגורמים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב גינות גדולות וקטנות – הוא התקנת מערכת השקיה מסודרת. השבמדינתנו המים הם משאב יקר מאוד, שחייבים לדעת כיצד להשתמש בו ללא בזבוז מיותר. המונח בשפת אדריכלי הנוף הוא פשוט "גינה חסכונית במים" זה מתבטא בכמות המים שמשקים את הגינה. עם הצמחייה הנכונה ועם תכנון נכון של מערכת השקיה תקינה עם לוח הפעלה של זמנים מסודרים.

אדריכל נוף - חגי תדמור

כמה עולה לנו לעצב את הגינה עם אדריכל נוף?

אם לרגע נשים את העובדה שאדריכל נוף יעצב לנו את הגינה המושלמת בצד, ונתמקד ב- עיצוב גינה מחיר בלבד, נבין כי אנו חוסכים כסף לטווח ארוך, אדריכל נוף ראייתו מרחבית והחזון שלו

  • גינה שתחזיק מעמד לשנים רבות – מבחינת עיצוב וצמחייה
  • לחסוך בתחזוקה השוטפת של הגינה
  • חיסכון במים

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן