גינות מעוצבות

גינות מעוצבות באות לשדרג אזור מסויים ולהחיות אותו. הגינה בחודשי הקיץ מוסיפה איכות חיים לכל המשפחה, אם זה מדובר בארוחות בגינה, התרגעות בחוץ או סתם אירוח בסגנון שונה – קל וחומר אם מדובר בגינה מעוצבת.

גינות מעוצבות – המטרה

עיצוב גינה פרטית לכאורה יכול להשמע למספר אנשים כהשקעה מיותרת ובזבוז כסף שמשמש רק את העשירים ממעבד הגבוה ביותר. אך זוהי טענה שגויה. אנשים רבים ממעמד הביניים יכולים להתיר לעצמם לעצב את גינותיהם ללא פשרות וללא בעיות במצפון. הכיצד? דבר ראשון הוא הגדרת מטרת הגינה? מה היא יכולה להועיל לי?  אם מדובר במשפחה גדולה אז התשובה הברורה היא איחוד המשפחה ומרחב בריא המסוגל להכיל ולפזר את הילדים למשחקים עם כדור וכו' ללא דאגות של כבישים וכו'. כשמדובר במשפחה קטנה המטרה הבסיסית היא קידום ושיפור איכות חיי המשפחה. כשהמשפחה היא קטנה לעיתים רבות "משעמם" לילדים וכל הזמן ההורים צריכים לצאת לבלות איתם. גינה מעוצבת היא פיתרון חכם, בריא ובטוח.

גינות מעוצבות במרפסת קטנה – אפשרי?

כמו כן, ניתן ליצור גינות גג מעוצבות גם במרפסת קטנה. נכון שהחלל הוא קטן ואינו מאפשר גידול צמחים גדולים, אך ישנם פתרונות מצויינות לכך. דוגמא אחת היא גינות אנכיות עם צמחים שמטפסים על הקירות, כך חוסכים על המרחב שאינו קיים ומרוויחים רמת עיצוב אומנותי ויצירתי. תחזוקת גינה מעוצבת על קיר היא קלה ופשוטה מאוד.
גינה מעוצבת

גינה מעוצבת

גינות מעוצבות – מה עושים בגינה?

כמו שכתוב לעיל- אין צורך בהשקעה מרובה וכל אחד לפי יכולתו יכול להרשות לעצמו גינה מעוצבת בביתו. החשוב הוא שיהיה מושקע כמו מי שמקבל פרחים פתח תקווה או תל אביב, צריך לדעת לטפל כדי לשמור את יופי של הזר. אחרי שמגדירים מהי המטרה העיקרית של הגינה מתחילים לחפש אחר איש מקצוע כדי לעצב ולתכנן את הגינה בצורה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. בשביל לקבל את התוצר הכי מוצלח חייבים לנצל היטב את כל מרחב של הגינה. בהתייעצות עם אנשי מקצוע תוכלו לגלות איזה צמחים הכי מתאימים לקרקע שלכם, מה כדאי לזרוע ומה לא. לעיתים יש מקומות שעדיף להתקין בהם דשא סינטטי. כמו כן קיימות אפשרויות רבות לעיצוב הגינה ושילוב פרטים נוספים כמו, בריכות נוי, אגמים, עיצוב תאורה, מדרגות, מפלי מים, תעלות מים, גינות גג ועוד.

איך שומרים על גינות מעוצבות?

לאחר שמשקיעים ובונים גינה מעוצבת עם סיוע של איש מקצוע – חשוב לדעת כיצד לשמור עליה שהיא תהיה מטופחת לאורך שנים רבות. אחזקת גינות מעוצבות אינה משימה פשוטה אך ניתן ללמוד ולהצליח בכך ללא ספק. ישנם מטלות בסיסיות כמו למשל- עיבוד קרקע, ניקוי והשקית הדשא. תכנון גינה ואופטימלי אף מאפשר תחזוקת גינה באופן עצמאי, מה שיכול לתת לכם הרבה סיפוק ושמחה – שלא נדבר על החיסכון של תשלום עבור שירותים של גננים כל כמה חודשים.  להלן  כמה הוראות כלליות לשמירה וטיפול בגינה בצורה נכונה: למקם את הצמח באזור המואר ביותר, לשטוף את הצמחים אחת לחודש כי באדמה מצטברים מלחים לא טובים ואבק.

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן