מילון מונחים

 • אדריכל נוף: אדריכל נוף הינו אדם שעוסק בתכנון מושכל של מרחבים פתוחים כגון פארק, טיילת, כיכר וכמובן שגם של גינה. האדריכל לוקח בחשבון את היחס שבין הקרקע למבנה, בין המבנה לנוף, בין הנוף לצמחייה, בין הצמחייה לאדם ובין האדם למהות של המקום, וזאת מתוך מטרה לייצר תחושה טבעית לצד התייחסות כוללנית, ומתוך שאיפה להגשים בכול פעם מחדש קונספט שונה בהתאם לצרכי הלקוח.
 • בריכות נוי: בריכות נוי מלוות אותנו לאורך ההיסטוריה, מדובר בבריכה מלאכותית אשר עשויה לענות על מגוון צרכים. בכוחה של בריכת נוי להפוך את כלל האזור להרבה יותר מרגיע ורענן, להפוך את כל המתחם להרבה יותר אלגנטי וקלאסי, להעניק חזות יוקרתית וכדומה, כאשר יש מגוון אלמנטים שניתן לשלב בהתאם לקונספט המשתנה.
 • גינה בעיצוב מודרני: השפעה יפנית: היפנים מאמינים שפשטות מדודה ומושכלת משתווה לשלמות, ועל כן כאשר מדובר בגינה מודרנית בעלת השפעה יפנית, הרי שניתן למצוא שלל קווים נקיים ומראה טבעי ככול הניתן. המטרה שעומדת מאחורי האג'נדה היא לחבר בין האדם לטבע לצד כמה שפחות הפרעות.
 • גינות מעוצבות: גינות מעוצבות עשויות להציג מגוון נרחב של סגנונות. כל עוד מאחורי העיצוב הסופי ישנה התייחסות לצרכי הלקוח, לאילוצים ולשאיפה הכללית, בעיצוב הגינה מוסיפים לעיתים פריטי נוי, גופי תאורה, ואלמנטים המעוצבים במיוחד, כדי ליצור גינה מעוצבת.
 • גינת גג: גינת גג מעוצבת היא פסגת הגינון העירוני, תכונותיה הפיסיות-טופוגרפיות מגבילות את המעצב ומחייבות מציאת פתרונות אך באותה נשימה מאפשרות אינספור סגנונות , בהתאם לחזון ולחלום של הלקוח. 
  הניתוק המוחלט מהסביבה מאפשר לעצב גינת גג המתכתבת עם הנוף העירוני וממשיכה אותו, או גינת גג פתוחה שמרגישים בה כאילו הייתה על הקרקע.  ניתן לעצב גינות גג בכל סגנון, הגינה יכולה להיות חלק אינטגרלי מגג הבניין או מופרדת על ידי יצירת משטחים ומפלסים שונים ושימוש בחומרים בעלי תכונות שונות כגון עץ, בטון, מתכת ועוד. השפעתה של גינת הגג והמרפסת  על איכות החיים גדולה מאד, ולכן חשוב לתכנן גינה זו בקפידה יתירה. יש חשיבות רבה מאד לאיכות התכנון והביצוע כדי להימנע מראש  מנזילות ותקלות, ולתכנן צריכה מינימלית של מים.
 • הדברה אורגנית: הדברה אורגנית עושה שימוש אך ורק בחומרים טבעיים. מכאן שרוב ההדברות האורגניות אינן מסוכנות לבני האדם ואף אינן מזיקות לסביבה.
 • הקמת גינה: הקמת גינה מצריכה התייחסות מקצועית לסך הנתונים – לצרכים, למטרות, לעלויות, לתשתיות, לסוגי ההעדפות ולחלומות של הלקוחות.
 • עיצוב גינות פרטיות: מהותו של העיצוב להשפיע על תחושותיו של המתבונן. אנו מעצבים באור, בצל,  ובחומר את המרחב, ליצירת התחושות הרצויות ללקוח. המשחק בין בהירות התמונה המתגלה לעין, לבין המסתורין הנחבא בהמשך מרתק, ומקסים את הצופה. עיצוב גינות פרטיות מצריכות יכולת וחזון מצד המתכנן שיודע להתאים את הסביבה המתוכננת ללקוח, ככפפה ליד.
 • עיצוב תאורה: לתאורת הגן מייחסים במעיין גנים חשיבות רבה מאד לתכנון התאורה בגן. מתוך הכרת החיים המודרניים אשר מאפשרים לרוב האנשים להגיע הביתה בשעות מאוחרות יחסית, ומונעים מהם את הזמן הפנוי לשבת ולהירגע בגן, אנו מכניסים את הגן הביתה ומאריכים את שעות השימוש בגן בהרבה ע"י עיצוב התאורה כך שהגן יראה מעניין ומושך.
  תכנון התאורה מהווה גם כלי ליצירת תמונת גן שונה מהנוף הרגיל בשעות היום. פרטי גן פיסולים ואומנותיים מקבלים דגש נוסף עם תאורה זו. התאורה מותאמת לנוהלי החיים של המשפחה. באם נהוג לארח אורחים רבים תאורת המשטחים בגן תהא בהתאם. באם המשפחה מעדיפה בילוי משפחתי צר, תאורת הגן תשרה בגן נופך אינטימי. הגן נראה מסתורי וקסום עם תאורת הגן. זו גם יוצרת תחושה שהגן גדול הרבה יותר מבמציאות. הגן המואר מזמין את בני הבית לבילוי לילי בחוץ בימי האביב הקיץ והסתיו.
 • קולקציית עיצוב: הקולקציה נועדה ליצור חללים מעוצבים ברעיונות חדשים לגמרי. השימוש באלמנטים מעוצבים מקולקצייה ספציפית יוצר קשר והמשכיות בין חללים ומבטים שונים.
 • ריהוט גן: ממש כפי שיש ריהוט ייעודי לבית כך גם יש ריהוט ייעודי לגן. מדובר בריהוט שעשוי מחומרים מותאמים הן ברמה הפרקטית והן ברמה העיצובית, כאשר גם פה ניתן לנצל מגוון נרחב.
 • תחזוקת גינה: כל תכנון גינה מצריך התייחסות לתחזוקה השוטפת שבין היתר כוללת השקיה, פעולות ניקיון, גיזום והחלפת צמחייה. תכנון נכון של הגינה יכול לחסוך עד 70%  מעבודות התחזוקה השוטפת.
 • תכנון גינה: תכנון גינה מתייחס לכלל ההיבטים אשר עשויים להשפיע על נראות הגינה, על תחזוקת הגינה, על שימוש בתשתיות השונות, על חווית המשתמש, על המראה הכללי וכדומה.
דילוג לתוכן