צמחים ביתיים קטלניים שבעלי חיות מחמד צריכים להכיר

לבנדר

צמחים יכולים להוסיף יופי לבית ולגינה שלנו. מה שכן, אם אתם מחזיקים חברים פרוותיים כמו כלבים וחתולים, יש מספר צמחים שמומלץ מאוד להימנע מהם ומדוע? כי אם הכלב או החתול שלכם יאכלו אותם בטעות, הם עשויים להיות קטלניים מאוד עבורם. אז מהם הצמחים המסוכנים? המשיכו בקריאה ותגלו ממה כדאי להיזהר.

שושנים

צמחים ממשפחת השושנים יכולים להיות מסוכנים מאוד עבור חיות מחמד כמו כלבים וחתולים. הם יכולים לגרום לבעיות בכליות, להקאות ובמידה לא תטפלו בבעיות האלה בזמן אמת, הם עשויים לגרום למוות של החיה.

דיפנבכיה

מדובר על צמח פופולארי מאוד. בדרך כלל תמצאו אותו בתוך הבית. לצמח יש עלים גדולים ירוקים והוא עשוי לגרום לזיהומים בפה של חיות המחמד וכמו כן לריור מוגבר, קושי בבליעה והקאות. מומלץ מאוד שלא לגדל אותו בתוך הבית ובייחוד לא ליד בעלי חיים.

אספרגוס

במידה והכלב או החתול שלכם יאכלו גרגירי אספרגוס, הם עשויים לסבול מכל מיני תופעות לא נעימות בהן, כאבי בטן, שלשולים והקאות. מעבר לכך, אם חיות המחמד נחשפות לצמח הזה במשך תקופה ארוכה, עשויות להתפתח דלקות בעור שלהם.

רקפת

אחד הצמחים היפים והמרשימים. רקפת צומחת בהמון מקומות והיא אכן מדהימה אבל עשויה להיות מסוכנת מאוד עבור בעלי חיים. גם כאן, במידה וחיות המחמד שלכם בולעות את הצמח הזה, הן עשויות לסבול מריור מוגבר, הקאות ושלשולים. מעבר לכך, במידה וחיות המחמד אוכלות כמות גדולה מהפקעות של הרקפות, הדבר יכול לגרום לשינוי בדופק הלב וכמו כן לפרכוסים מסוכנים.

עץ דרקון מדקסר

צמח יפיפה עם עלים ארוכים, דקים בצורת משולשים מאורכים. הצמח עשוי להיות מסוכן לחיות, משום שמכיל רכיב רעיל הנקרא סאפונין. אותו רכיב יגרום לאיבוד תאבון וריור מוגבר.

אלוורה

כולנו מכירים את צמח האלוורה. יש לו המון יתרונות. מה שכן, אותו הצמח מכיל גם חומר צהוב ורעיל. אם חיות המחמד אוכלות ממנו, הוא יגרום להקאות ושתן בצבע סגול.

צמחי מאכל אכילים המותרים לבני אדם ומסכנים את חיות המחמד

בני אדם לא מודעים להשלכות השליליות שפירות וירקות יכולים לגרום לבעלי חיים. על מנת לא לסכן את חיות המחמד שלכם, עליכם להרחיק מהם את הפירות והירקות האלה:

ענבים – הקליפה של הענבים עשויה להיות רעילה לכלבים וחתולים והיא יכולה להוביל לכשל כלייתי

בצל ושום – עשויים לפגוע בכדוריות הדם האדומות של חיות המחמד. על כן, יש לאחסן אותם הרחק מהן.

אבוקדו – יכול להיות רעיל לחיות מחמד וגם לציפורים. מכיל חומר הנקרא פרסין. אותו חומר נמצא בקליפה, בפרי האבוקדו ובעלים שלו. על כן מומלץ להרחיק אבוקדו מכל חיית מחמד.

שורה תחתונה

אנחנו לא יכולים להרחיק לחלוטין את חיות המחמד שלנו מהצמחים, אבל כן יכולים להיות עם מודעות גדולה יותר לצמחים שעשויים להזיק להם. במקרה שבעלי החיים שלכם אכלו צמחים רעילים, יש לפנות מיידית לווטרינר להתייעצות.

 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן