עיצוב גינות פרטיות

חלוקי נחל גינה פרטית

עיצוב גינה פרטית

בתים עם גינה פרטית נמצאים בנקודת פתיחה מצוינת, כאשר הגינה יכולה להפוך להיות הפנינה של הבית, או אפילו גן עדן של ממש – כל עוד תעצבו את הגינה על פי הספר ותפיקו ממנה את המקסימום. ואכן, עיצוב גינה פרטית היא משאת נפשם של ישראלים רבים, אשר חולמים לשבת בין צמחים ירוקים ויפים, לשמוע את קול פכפוך המים, לארח חברים ובני משפחה ולראות ילדים מתרוצצים בין השבילים.

מאידך, לא רבים יודעים כיצד לנצל ביעילות את השטח המיועד להפוך לגינה מה שמביא לכך שהמראה שלה רחוק מלהרשים, או השימושיות שלה נפגעת. יש הרבה מאוד שאלות שצריכות לקבל תשובה לאורך הדרך, למשל: אילו צמחים מתאימים לקרקע הקיימת בחצר? אילו צמחים כדאי לשתול ואילו לא? מה תדירות ההשקייה הנדרשת בגינה כזו, ומה רמת הטיפול והתחזוקה שיהיה בה צורך כדי לשמר את הגינה במצב יפה ונעים ממש כמו ביומה הראשון? שאלות כאלה ואחרות עולות הרבה כאשר מדובר על עיצוב גינות פרטיות, אבל החדשות הטובות הן שבעזרת איש מקצוע אפשר ליצור גינה מושלמת שתגשים את הדמיון של בעליה במינימום מאמץ.

המפתח לעיצוב של גינת החלומות נמצא במידה רבה בפרטים הקטנים. על מנת ליצור את הגינה האידיאלית כדאי להגדיר תחילה את מטרתה; למשל, גינה שמיועדת לשעשוע של ילדים קטנים תהיה שונה במהות שלה, באבזור ובתשתיות מאשר מגינה המיועדת למבוגרים.

דוגמה נוספת: גינה שהמטרה המרכזית שלה היא אירוח עשויה להיות בעלת מאפיינים ייחודיים לעומת גינה המיועדת בין השאר לכלול תשתית להכנת ארוחות. בהמשך כדאי לבחון את המרחב הקיים, מבחינת גודל השטח, מאפייניו והתשתיות הקיימות, ולהחליט אילו אלמנטים דקורטיביים אפשר לשלב באופן שיהיה הרמוני וזורם, כמו שבילי עפר, תעלות מים, בריכות נוי, מפלים וכדומה. השמיים הם הגבול בתחום של עיצוב גינות פרטיות, ומומחה לתחום יוכל לאפשר לכם לממש את מלוא הפוטנציאל שלה.

כדאי גם להקדיש מחשבה לעיצוב התאורה בגינה, כדי ליהנות ממנה לא רק בשעות היום אלא גם בשעות הלילה, אז ניתן לשחק עם האור והצל כדי להדגיש חלקים מסוימים ולהסוות אחרים.כך למשל בגינות רבות מומלץ לדאוג, מעבר לתאורה ההיקפית יותר, גם לתאורה נקודתית המאירה את כל מה שדורש הבלטה בגינה. כיום יש מגוון הולך וגדל של פריטי תאורה דקורטיביים, המהווים לעיתים "בפני" עצמו. לצד התפקיד הפונקציונלי הברור שלהם, הם יכולים למשוך אליהם תשומת לב עיצובית ולשפר עוד יותר את מראה הגינה.

ברמה הכללית, עיצוב גינות פרטיות הוא משחק מענג של טבע, אור, יצירתיות והנאה. רבים יגידו שזו אומנות לכל דבר ועניין. ככל שתשקיעו יותר מחשבה מקדימה בעיצוב הגינה, תוך התייעצות עם אנשי מקצוע בעת הצורך, כך תפיקו ממנה יותר הנאה.

איך לעצב גינות פרטיות

בשביל תכנון גינות פרטיות מוצלח יש לתזמן את האלמנטים השונים בצורה קפדנית תוך כדי הקשבה לצרכיו ודרישותיו של הלקוח. התהליך חייב להתבצע בצורה מושכלת, בהתאם ללוח הזמנים ולתקציב, כשכל עיכוב או חוסר תיאום עלול להאריך את הדרך עד לתוצר הסופי ולייקר אותה. מומלץ לדרוש מהחברה המבצעת לספק לכם את המידע הזה לפני שיוצאים לדרך, על מנת שתוכלו להיערך לקראת המשימה.

מלאכת עיצוב הגינה יכולה להיות ממושכת. הקמת גינה דורשת הזמנת שירותשל כמה בעלי מקצוע,כמו למשל:  גנן להכנת הקרקע ושתילה, נגר להקמת פרגולות ודקים, רצף לריצוף שבילים או מסלול וכו' בהתאם לגודל הפרוייקט. מומלץ כתוצאה מכך להיעזר בגורם מקצועי שיסייע לכם בתכנון או אפילו ייקח על עצמו את ארגון הפרויקט בשטח הלכה למעשה, כולל התיאום וההזמנה של בעלי המקצוע השונים. כשמדובר בגינה פרטית האחריות היא עוד יותר גדולה, ובנוסף לכך האינרטסים להצלחה הם גדולים עוד יותר. אחרי הכול, זהו שטח שיכול להיות גולת הכותרת של המבצר הפרטי שלכם.

עיצוב גינות פרטיות – הקמת הגינה

במקרים מסויימים ההתייחסות לאופציה של הקמת גינה מתחילה כשהבית כבר בנוי, כשיש שימליצו לבצע את התכנון והעיצוב מוקדם ככל האפשר. אלא שניתן גם אחרת. במקרים שונים יש כבר אפילו גינה קיימת שרוצים לשדרג ולשפר אותה, וזה בהחלט אפשרי כל אלו אינם פוגמים באיכות התכנון, עיצוב גינות יתחשב במה שקיים ויתקדם למה שמתכננים מהשטח .

מה שכן משנה הם העלויות. עשויות להשתנות בצורה משמעותית בין פרויקט לפרויקט. אם מדובר בגינה שכבר קיימת סביר להניח שהעלויות יהיו נמוכות יותר מגינה שמתחילה מאפס. (אלא אם דרושות פעולות המחייבות שינוי של התשתית או ארגון יסודי של המרחב). הגן גורם למרפסת או לחצר הבית שלכם להיות יותר מעניין, עיצוב גינות פרטיות נותן נגיעה של אישית למקום, וגרום לכם להרגיש עוד יותר בבית.

שימו לב שלא מדובר כאן רק בבתים פרטיים עם גינות, הממוקמות בקומת הקרקע. בשנים האחרונות, מדברים בישראל יותר ויותר על עיצוב גינות גג שיכולות להפוך להיות חלקה ירוקה ופורחת לא פחות מאשר החצר הפרטית. בדרך זו תוכלו להפוך את המרפסת שלכם לפינה נהדרת של הבית שבה אתם יכולים להשתעשע או פשוט להירגע וליהנות מהצבעים ומהנוף.

עיצוב גינות פרטיות

טיפים לעיצוב גינות פרטיות

אין צל של ספק שהמשתנה העיקרי במשוואת תכנון הגינה הוא הצמחיה. הצעד הראשון הוא לבחור את הצמחים והפרחים שברצונכם לשים בגינה הפרטית. כאשר המבחר הוא כמעט אינסופי. בין היתר יש לקחת בחשבון את שטח הגינה, מיקום הגינה, תנאי מזג האוויר באזור וכמובן שגם הטעם האישי וההעדפות שלכם.

לאחר מכן, אתם חייבים לשים לב לכמה דברים שאתם זקוקים להם בגן. הנה כמה טיפים שיגרמו לגינה הפרטית שלכם להיות יותר יפה:

טיפ 1: בהירות – אתם צריכים לבדוק איפה הגינה שלם תוכל לקבל אור שמש ישיר. מכיוון שמדובר בדרישת חובה עבור רוב סוגי הצמחיה. זכרו שלכל צמח יש חוקים משלו, אותם כדאי מאוד שתכירו לפני שאתם מחליטים להוסיף אותו למרחב הירוק שלהם. כך למשל ישנם מינים של צמחים הגדלים יותר טוב בצל ואחרים, זקוקים לאור השמש.

טיפ 2: שטח –  השטח הוא אחת מהדרישות החשובות ביותר בזמן הקמת הגינה שלכם ויש לקחת זאת בחשבון בעיקר כאשר מדובר בתכנון של עיצוב גינות קטנות, שהוא אתגר לא קטן. אתם צריכים להגדיר כמה מקום הינכם יכולים להשתמש לפני שאתם בוחרים בדיוק מה אתם רוצים לשתול, כדי לוודא שהשטח הוא מספיק.

קחו בחשבון גם את השימושים המיועדים שלכם בגינה. אם אחת המטרות שלכם היא להקים מטבח חוץ (להיט גדול נוסף בשנים האחרונות), השאירו לכך מספיק שטח ודאגו לתשתיות המתאימות. לכל צמח יש את דרישות הגודל שלו וקצב הצמיחה, שלא יהיו ידועים לרוב לאדם מן היישוב שמתכנן את הגינה הראשונה שלו. לכן ניתן להתייעץ עם איש מקצוע כדי להכיר כמה מקום תופסים צמחים מסויימים, ומהן הבחירות האידיאליות עבור הגינה המסוימת הזו. חשוב להזכיר שלצמחים חייב להיות שטח נוח ונקי בשביל גידולם הטבעי והבריא, ושיש מקרים רבים בהם כל המוסיף גורע ועלול להזיק לצמחים.

טיפ 3: צמחים –  גם אם יש הבדלים בין הצמחים השונים, כלל האצבע הוא שצמחים ופרחים זקוקים לטיפול יומיומי על מנת שיוכלו לפרוח במלוא תפארתם ולשרוד לאורך זמן. זכרו תמיד להשקות את הכד ללא השריה במים. לדשן את האדמה לפחות פעם בחודש ולבדוק אם יש כתמים או חרקים על הצמחים והפרחים שלכם. אביזרים מסוימים יכולים לעזור לכם לטיפול מועיל יותר בגינה, כמו למשל, משטף,מספריים ועוד, מומלץ מאוד להצטייד בהם.

עיצוב גינות פרטיות – מיקום הצמחים

לא רק סוגי הצמחים וגודלם משחקים תפקיד בעיצוב הגינה, אלא גם המיקום הספציפי שלהם: ככל שהגינה גדולה יותר, כך תהיינה לכם יותר אפשרויות. כדי לקבל את התשובה לשאלה הזו יש להסתכל למרפסת או לגינה ולבדוק את הכמות של שמש ושל צל שהיא מקבלת.

הצבע בהחלט עשוי להשפיע על תחושת המרחב שנוצרת בגינה. יש להחליט אילו צבעים אתם הכי אוהבים. ולקחת בחשבון את האווירה שהוא יוצר ואת ההשלכה שלו על המראה כולו. צבעים כהים יגרמו לחצר קטנה להיראות יותר גדולה. ולכן זו יכולה להיות בחירה מצוינת לאנשים ששטח הגינה שלהם מצומצם באופן יחסי. אם החצר הוא חלק מגינה גדולה, דוגמא נוספת טוב להשתמש בצבע לבן כדי לתת תחושה יותר נעימה.

הצעד המרכזי מבחינתכם צריך להיות ביקור בחנות מוצרי גינון. מומחי הגינון יכולים לעזור לך ולהנחות אותכם כיצד להתחיל במשימה של עיצוב גינות פרטיות.

עיצוב גינה פרטית – עם מעיין גנים

הקמת גינות מעוצבות הינה ההתמחות העיקרית של חברתינו, מעיין גנים. חגי תדמור, בעלי העסק, הינו אדריכל נוף מומלץ וותיק, בעל תשוקה למקצוע והבנה רבה בתחום הוא יעצב את גינתכם בצורה האישית והמותאמת לכם ולביתכם. עם למעלה מ-5000 פרויקטים באמתחתו יודע חגי לעצב את גינתכם בצורה המקצועית ביותר שתוכלו לתאר. נוכל לעצב את גינתכם על ידי ובעזרת כל אלמנט שתרצו החל ממדשאות דרך רהיטי גן וכלה בבריכות.

אנחנו עובדים בכל מקום בארץ, בכל סוג של דירה, בית בגג ובכל קומה – תמיד נוכל למצוא את הפינה עבור הגינה האהובה. גינה בעיצוב מודרני , קלאסי, קטנה או גדולה כל אחד לפי טעמו ויכולתו. עיצוב גינות פרטיות גם מאפשרת לבעליה לבחור את כל הפרטים של הגינה מהקטנים עד הגדולים – היות וזו לא גינה של בניין או ציבורית.

גינה תורמת רבות לשלוות הנפש, לאיחוד המשפחה, לרוגע ולאהבה. ועוד גינה מעוצת מהטעמים הטובים ביותר רק משפרת את איכות החיים של כל הנוכחים סביבה. אל תוותרו על החלום, הוא ניתן להגשמה!

לכל שאלה, עזרה והתייעצות עם אדריכל נוף אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים בטופס ונחזור אליכם במהרה 072-3307121

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן