סוגי מזיקים בגינה ואיך לשמור על הניקיון התחזוקה שלה

מזיקים בגינה

מסתבר שלא רק אנחנו אוהבים את הגינה הירוקה והפורחת. ישנם גם הרבה בעלי חיים קטנים וגם גדולים אשר שמים עין על הגינה המשובבת שלנו והם מבקשים גם כן לבוא, לבקר או אפילו להתנחל בה. מזג האוויר החם והלח של חודשי הקיץ תורם אף הוא את חלקו לעניין כך שבתקופה זו של הקיץ אנחנו מגלים לא פעם מיני מזיקים שונים אשר חשים מאוד בנוח בגינה שלנו כאשר היא מעניקה להם את התנאים הכי טובים להם הם זקוקים לצורך מחייתם.

כאשר המזיקים מגיעים לגינה ומתיישבים בצמחים שלה, הם עלולים לגרום נזק רב. הנזק יבוא לידי ביטוי במראה הוויזואלי של הפרחים ושל הצמחים, הם עשויים להעלים את העלווה, זחלים עלולים להיכנס אל תוך הפירות ולא פעם ינשרו הפירות מהעץ טרם זמנם רק בגלל המזיקים שעושים בעץ ובפירות כבתוך שלהם.

אנחנו כאן על מנת לפרט את שמותיהם של סוגי המזיקים הנפוצים בגינה בעונת הקיץ כמו גם את הדרכים לטפל בהם ולהעלים אותם.

המזיקים של המדשאה

ערצבים – הערצבים הם מזיקים ממשפחת החגבים. אלו הם מזיקים אשר מצטיינים בחפירה בקרקע תוך כרסום בשורשי הצמחים. די קשה לראות אותם במלאכתם אך ניתן לזהות את עובדת הימצאותם במקום כאשר רואים את סימני הנזק שהם מותירים. חורים על פני המדשאה וגושי אדמה מורמים על פני השטח. הדרך להיפטר מהם הוא לפזר חומר ייעודי נגד ערצבים. את החומר יש לפזר אל תוך המחילה של הערצבים ובכך למעשה קוטלים אותם.

תולעים ועש – התולעים והעש הם דורשים גם כן טיפול קוטל היות ואלו פוגעים במראה ובצמיחה הנאותה של הדשא. מבין העש והתולעים, המוכר ביותר הוא זחל הפרודניה. האבחנה בזחל זה היא לא תמיד חד משמעית. הדרך לגלות את הימצאותו של הזחל היא על ידי אבחנה בפרפרי העש העפים באזור הדשא בעיקר בשעות החשיכה והלילה.

הטיפול בפרוניה  הוא על ידי שימוש בתכשירים אורגניים שונים אשר משלבים חומרי דישון והדברה.

המזיקים של צמחי הגינה

המזיקים המוכרים ביותר בצמחיית הגן אלו הם האקריות, הכנימות, זבוב הפירות, עש הטבק ועוד. הנזק שלהם בא לידי ביטוי בפגיעה בפירות ובירקות אשר צומחים בגינה כמו גם במראה הכללי של הגינה.

הדרך להדביר את אותם מזיקים היא באמצעות הדברה. אפשר לבצע את ההדברה בשיטה הכימית, בשיטה האורגנית ובשיטה הביולוגית.

לא כולם נלהבים לבצע הדברה כימית למרות התוצאות המיידיות שלה בגלל הנזקים שעשויים להיווצר כאשר גם חרקים חיוביים ייפגעו בעקבו ההדברה. כמו לדוגמא – דבורים. מלבד זאת מהווה ההדברה הכימית מפגע בריאותי סביבתי.

ההדברה האורגנית מתבצעת על ידי תכשירים אשר אלו מכילים חומרים ומרכיבים אורגניים שמופקים מצמחים ומרכיבים אורגניים שונים. ההדברה תהיה הרבה פחות אגרסיבית מההדברה הכימית ועל כן התוצאות תהיינה פחות חד משמעיות מבחינת היעילות. בכל זאת רבים מעדיפים דווקא את ההדברה האורגנית על מנת למנוע את הפגיעה בסביבה.

ההדברה הביולוגית לעומת זאת מתבצעת על ידי שילוב של חרקים מועילים בתוך הגינה אשר אלו אמורים לחסל את המזיקים.

המזיקים המוכרים בגינה

אקרית הקורים –

אקריות הקורים ידועות כאוכלוסיית האויבים הגדולה ביותר של הגינה. אלה ניזונות מכל סוגי הצמחים והן מותירות לא פעם סימנים צהובים ולבנים אשר מייבשים את הצמחים ואת העלים. האקרית אינה גדולה אך היא ידועה כאחת מהמזיקות הקשות ביותר ולא קל להיפטר ממנה.

כנימת העלה – הכנימות מוצצות את נוזלי הצמח ומפריעות לצמח לגדול בצורה תקינה.

עש וזבובים – אלו גם כן פוגעים בצמחיה ובפירות וגורמים לנשירה מוגברת.

שמירת ניקיון הגינה ממזיקים

ישנם 2 אפשרויות נפוצות לטיפול במזיקים שימוש של שירותי חברת ניקיון או חברת הדברה, ההמלצה שלנו היא לשכור שירותיה של חברת ניקיון ולאחר מכן להדביר את הגינה.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן