טיפים והנחיות לטיפול מקצועי בגינה

טיפים והנחיות לטיפול מקצועי בגינה

גינה מטופחת היא הגשמת חלום עבור רבים מהדיירים אשר עוברים לגור בבתים חדשים או בדירות גן שיש בהם שטח נפלא ורחב ידיים המיועד לגינה.

טיפול מקצועי בגינה 

כדי להשיג תוצאות אופטימליות, מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הגינון אשר יתווה את הדרך הנכונה הן להקמת הגינה והן לשמירה על יופייה ובריאותם של הצמחים לאורך כל השנה. אדם שאינו עוסק בתחום זה אינו מודע למידע הבסיסי והאקוטי בתחום זה ולכן הוא עלול לשתול פרחים שאינם מתאימים ולכן הם ינבלו תוך פרק זמן קצר או עצים שלא ישתרשו באדמה ולכן לא יצמחו עקב שטח קטן מדי אשר נבחר עבורם.

גנן מקצועי ינהל את הקמת הגינה בתחילת הדרך ויטפל בה לאורך זמן כדי שהיא תהיה תמיד ירוקה ופורחת. 

לקוחות אשר בוחרים דירות למכירה בקרית ביאליק בוחנים את התוכניות של הגינה ובהתאם לכך שותלים עצים במיקומים מסוימים, שיחים במעברים עם השכנים, גינות של פרחים וערוגות של מיני ירקות כמו עגבניות שרי. 

יש לבחור פרחים המתאימים למקום היישוב כך שיוכלו לצמוח ולפרוח, סוג של פרחים אשר אינו סוחף אליו מזיקים עקב ריחו או צורת הפריחה שלו, כיוון שדבר זה יגרום לשפע של חרקים ומזיקים שיסתובבו בחצר ללא הפסקה. 

לאורך כל השנה, יש לעקור את העשבים השוטים הצומחים בין הפרחים והצמחייה כדי שהם לא יפריעו להליך הצמיחה. לגזום אחת לתקופה את הדשא כך שהוא יהיה נעים מאד למגע ועם זאת שלא יגיעו אליו חרקים ומזיקים.

 

השקיה של הגינה 

כל נושא ההשקיה של הגינה תואם למכסות המים שאושרו לדיירים אשר בעקבות השילוט על דירות למכירה בקרית ביאליק החליטו על קנית דירת החלומות שלהם אשר כוללת חצר וגינה. 

טפטפות ממוחשבות הן פתרון אידאלי כדי להעניק לגינה את כמות המים המדויקת אשר היא זקוקה להם, הטפטפות מתוכנתות להעניק את המים במיקומים הנחוצים, בדיוק במידה הנכונה ובשעות המתאימות כמו בשעת בין ערביים כשהאוויר כבר אינו חם, במיוחד בעונת הקיץ. 

 

טיפוח הגינה הביתית 

הדיירים מודעים לעובדה שעליהם לטפל בגינה לעיתים תכופות כדי להיות ערניים לכל מה שקורה בפינותיה השונות. אם רואים שמתחילה בעייתיות לשיח או לעץ מסוים יש לטפל בכך בהקדם כיוון שהדבר יכול להתפשט גם לשאר השיחים והעצים בשורה זו.

מדי פעם כדאי לרענן את השורות, לשתול שתילים חדשים, להוסיף לערוגות צמחי תבלין כמו נענע או בזיליקום, לעודד הצבה של אדניות המקומות גבוהים ולשתול בהן שרכים מדהימים כמו שערות השולמית כדי שיצמחו כלפי מטה ויוסיפו המון יופי לסביבה זו.

בכל השיחים, העצים והשרכים קיימים עלים שמתייבשים או עלים שנופלים, חשוב להוציא את כל העלים המיותרים ולהרים את אלו שנפלו כדי ליצור סביבה נעימה, נקיה ומטופחת. 

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן