גינה הגונה – הדרך לעצב גינות

גינה הגונה – הדרך לעצב גינות

הגינה שלכם, החצר או המרפסת – יכולים להיות מרחבים נעימים ופרטיים, אשר בהם אפשר להירגע מיום עמוס או משבוע פעיל במיוחד, זאת עם ספל קפה ומשב רוח נעים. המרחב החיצוני, במידה ויתוכנן ויהיה מטופח בצורה מוקפדת – ישמש מרחב נעים לאירוח חברים ובני משפחה, ויספק בילוי שעות רבות ונעימות בחוץ, בכל ימות השנה.

אם אתם רוצים לעצב מקום בו ישנם פרחים יפים, גינת תבלין, פינת ישיבה, ואף מטבח חיצוני – חשוב להמשיך לקרוא אודות הדרך לעצב גינות. הדרך אומנם לא תהיה קלה, אך אם תבצעו בכל יום משימה – תוכלו לעצב מרחב חיצוני נעים ואטרקטיבי. אז כיצד מעצבים גינות? הנה מספר טיפים טובים:

קבלת השארה

במדינת ישראל ישנם בתים פרטיים עם גינות ענק, וישנם חצרות קטנים, מרפסות ושאר מרחבים בגדלים שונים. כדי לתכנן את הגינה ולקבל השראה לעיצוב (בעיקר כאשר מדובר בשטח גדול) – חשוב לבחור באדריכל נוף מקצועי. כדי למצוא אנשי מקצוע טובים, מומלץ להכנס לאתר של אדריכלים ולבחון צילומים של עבודות ותכנון מרחבים חיצוניים.

כאשר אתם בוחנים את המרחב, רצוי לקבל השראה מצילומים של חצרות, תוך בחינת כל הפרטים, החל ממערכות ישיבה ועצים, עד למוצרי טקסטיל, כמו גם שמשיית צד מיוחדת, גזיבו, צליה, או אדניות של גינת ירק.

תכנון והכנת תקציב

לאחר קבלת ההשראה, הגיע הזמן לבדוק כיצד אפשר ליישם את הקונספט העיצובי בשטח החיצוני. אדריכלי נוף מומחים, גננים ומעצבי גינות: יוכלו לספק לכם את הקונספט ואת האלמנטים החיצוניים שתרצו להציב במקום, זאת ביחס לגודל השטח החיצוני. בחרו מקצוענים בתחום עיצוב ותכנון גינות, והתייעצו עמם בנוגע לקונספט המתאים לתנאי האקלים ולגודל המרחב שלכם.

התאמה לאקלים הנוכחי

האקלים הארץ הישראלי נחשב חם ולח, בעוד שישנם מקומות בהם הלחות מוגברת (כמו אזורי השפלה והמרכז) וישנם מקומות אשר בהם שורר קור (ירושלים והצפון) או חום עז (באזור הדרום). כדי לשתול את הצמחייה המתאימה לאקלים, בחרו מעצב גינות שיוכל לבצע התאמה של עצים, צמחים, שיחים, פרחים, עשבי תיבול ועצי פרי – לאקלים שלכם. בכך תוכלו להנות מפירות טריים, ירקות ותבלינים שיפרחו בהתאם לצרכים שלהם. עבור קישוט המרחב – נסו לבחור צמחים רב שנתיים אשר אינם נובלים בחורף או בקיץ.

ריהוט גן

לבסוף ולאחר השתילה והתכנונים, יש לבחור ריהוט גן מתאים לקונספט העיצוב ולתנאים החיצוניים במקום. אפשר לבחור ריהוט עשוי עץ, או כזה עשוי אלומיניום, וישנם רהיטים מפלסטיק איכותי שניתן לשאת בקלות ממקום למקום.

תחזוקה וטיפול בגינה

בצעו מידי כמה חודשים תחזוקה של הגינה באמצעות גננים או אדריכל נוף. למדו כיצד מטפלים בצמחייה ונסו לעבוד לבד בגינה. בכך תפתחו תחביב כיפי ותוכלו בכל זמן להוסיף צמחיה, לשנות את העיצוב, "לשחק" עם הריהוט ולהנות מכל מה שגינה הגונה ויפה מציעה.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן