איך לעצב גינות גג ומרפסת?

איך לעצב גינות גג ומרפסת

אם אתם חושבים על תכנון ועיצוב של גינות גג וגינות מרפסת כדאי שתזכרו דבר אחד – הן גינות גג והן גינות מרפסת הן חלק אינטגרלי מהבית שלכם, כך שהליך התכנון והעיצוב חייב להיות בהתאם. ובמילים אחרות – יש להתייחס לכך ברצינות הדרושה, ממש כאילו אתם מתכננים ומעצבים חדר כלשהו בבית.

עם זאת, גם כאן יש לקחת בחשבון את הרצונות והצרכים שלכם מחד ואת האילוצים השונים (אילוצים טכניים, אילוצי מקום, אילוצי תקציב וכו') מאידך – מה שאומר שגם כאן כמו בתכנון ובעיצוב דירות יוקרה נדרשים יצירתיות, מקצועיות ותשומת לב לכל הפרטים גדולים כקטנים. לפניכם כמה אלמנטים שבטח לא חשבתם עליהם אבל חייבים לקחת אותם בחשבון.

למשל חישוב שעות השמש. כל גינה מורכבת מצמחים והם חיים הודות לפוטוסינתזה, מה שאומר שאור השמש הוא אלמנט הכרחי בתכנון ובעיצוב של כל גינה. עם זאת, כמות ועוצמת האור הנדרשת משתנה מצמח אחד למשנהו, כך שהכרחי להתאים את סוג הצמחים לתנאי בסיסי זה.

חסכון במים

אמנם הפרוטה לרוב מצויה בכיסם של לאנשים שחיים בפנטהאוזים, אבל אנחנו חיים במדינה חמה ולכן נדרש חסכון במים ולהקפיד על השקיה יעילה. באופן הזה אתם לא רק שומרים ומטפחים את הגינה באמצעות מים (עוד אלמנט הכרחי לקיומם), אלא גם מבטיחים שאין בזבוז של מים. אפשר לעשות זאת היא באמצעות כמה אפשרויות, למשל: 

  • תכנון ההשקיה, למשל שימוש במחשב השקיה, שימוש בטפטפות, השקיה בשעות קרות שימנעו את אידוי המים,  ניצול מים אפורים ועוד
  • תכנון הגינה, למשל בחירה של צמחים שנחשבים חסכוניים במים, הצללת גינת הגג/מרפסת, התקנת דק מעץ, שימוש בחיפוי מאבנים, שימוש בדשא סינתטי שאינו מצריך השקיה, עיצוב הגינה לפי צריכת המים השונה של הצמחים ועוד

התמודדות מול מזיקים

גינה היא אלמנט עיצובי אבל מכיוון שהיא מורכבת מצמחים הם מושכם אליהם מזיקים שונים. מומלץ לכלול בגינה מספר צמחים כדי לבלבל את המזיקים – מה שמעלה את הסיכוי שהמזיקים לא ימצאו את מבוקשם.

כמו כן, מומלץ לעשות שימוש בשיטות הדברה שונות כמו הדברה כימית, הדברה באמצעות אבקות, הדברה באמצעות צמחים אחרים (למשל צמח החרצית שמפיק חומרי הדברה) או חרקים. בנוסף, ניתן להדביר את המזיקים בהתאם לסוג המזיק, אך לכך נדרשת הבנה, ידע וניסיון שאין לרבים מאיתנו.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן