3 טיפים שיעזרו לך איך לעצב את הגינה

גינת הבית ו\או המרפסת מעניקה לנו את השלווה שכל כך חיכינו לה. אם אנחנו חוזרים מהעבודה, או סתם מעוניינים ליהנות מקצת שלווה עם המשפחה, הגינה תספק לנו אותה בצורה מושלמת. אבל, ישנם תנאים שחייבים להתקיים בעת התכנון או הבניה, בלעדיהם – סביבת הנוחות שלנו תהיה פשוט כישלון. לפניכם שלושה טיפים שימושיים שניתן לעשות בכדאי לשדרג את הגינה. כל אחד, לא משנה מי, או מהו, יכול לבצע זאת.

התכנון קודם לכל – אל תזניחו זאת

ישנה בעיה מאוד נפוצה, בעת ההליך אנשים מעצבים בצורה אקראית, ומקווים לטוב. זה בדיוק המתכון המושלם לכישלון אמיתי. במידה ואתם מעוניינים לנצח את הזירה, רצוי לעשות תכנון ראשוני, ואף להבין היכן להניח או לעצב כל חלק בגינה. התכנון הראשוני הוא פקטור רציני! בעת התכנון תצטרכו לקחת מספר דברים בחשבון: הראשון, הוא בוודאי התקציב המקסימלי שאותו נוציא. השני, הוא העיצוב חוץ, שבו ניתן להיעזר בתוכנות הדמיה וגרפיות שונות. והשלישי, הוא – באיזה בעלי מקצוע נוכל להיעזר, מה לא נוכל לעשות לבד.

לאחר שלושת שלבי המפתח, נוכל להתחיל את עבודת העיצוב והתכנון גינה ללא כישלונות או הפתעות בדרך. כמו כן, רצוי להתייעץ בעת התהליך עם מעצב חוץ או מעצב גינות.

השתמשו בתאורת לד בגינה

אחד היתרונות בגינה, הוא האזור הרחב, באמצעותו נוכל להשתיל נורות לד גדולות וקטנות כאחד. בחירת התאורה היא מאסט בכל הקשור לעיצוב. רצוי לבחור בתאורה חסכונית ויפה אשר תבליט את "האור" בגינה.
ישנם כמה סוגים שבהם נוכל להיעזר: תאורה חכמה, תאורת חוץ, דוקרני גינה, נורות על חוט, סרטי לד, תאורת הצפה, שרשרת, ועוד המון. נורות לד הם פקטור רציני בגינה, אבל אפשר גם להסתפק בנורות רגילות שצריכת החשמל שלהן נמוכה יחסית. 

בנוסף, חלקו את התאורה בצורה הגיונית ויפה בכל חלקי הגינה. ניתן לחלק את אזורי התאורה במגוון מקומות, ותוך כדאי שמירה על אזורים הגיוניים כמו: פינת הצהריים או הערב, אזור המשחקים, ואזור הנוחות של הלילה. אל תשכחו לשלבה בעיקר בפינות הישיבה והאוכל.

אקססוריז ומוצרים הכרחיים

אחד הדברים שהגינה הכי בולטת בהם, הם – האביזרים המשלימים ומוצרי הצריכה. מוצרי החובה שבהם אנו משתמשים הם: מערכות הישיבה ופינות האוכל. חובה לשים אליהם דגש רב, הן בתכנון והן בעיצוב. אחרי הכל, מרבית מזמנינו מבוזבז בעת מנוחה או ארוחות עם המשפחה. ניתן לקבל ייעוץ לגבי מערכות אלה באתר הבא: https://www.la-gan.co.il/. מערכות צריכה אלה נחשבות כחובה, ומקומם מונח בכבוד. אבל מה לגבי האקססוריז ושאר המוצרים? הם גם פקטור לא פחות חשוב. ניתן לבחור באקססוריז משלים לצורך העיצוב, וגם לשלבו באזורי הכניסה לצד אבנים גדולות ומרהיבות. ניתן לבחור רעיונות רבים מהאינטרנט, כמו: עציצים, צינורות מובייל, גמדי גינה (בובות מסוימות), וגם פסלים עתידים מהודו.

במידה ויש לכם פינות גריל, מערכות ישיבה והנאה, רצוי לנצל את התאורה ולהאיר אותם כמו שצריך.

לסיכום

הקמת גינות נעשית בדרך כלל בצורה מקצועית ומתכוננת היטב, וזאת על ידי גנן מוסמך. במאמר שלפניכם פירטנו אודות התהליך על רגל אחת, דברים שניתן לעשות לבד וללא צורך בגנן או חברה מסוימת. דיברנו כאן על התהליך הרצוף בקצרה, על התאורה שהיא מאסט, וכמובן על מוצרים נלווים ושונים.

לקבלת הצעת מחיר ללא התחייבות חייגו 072-3307121

    דילוג לתוכן